Inwestycja w przyszłość dziecka

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowej przyszłości swoich pociech. Studia wyższe, wkład własny na mieszkanie czy kapitał na start w dorosłe życie to tylko nieliczne potrzeby , na które każdy rodzic chciałby zapewnić w przyszłości środki finansowe swoim dzieciom. Aby zgromadzić odpowiednie fundusze, należy regularnie oszczędzać i inwestować.

Zanim przystąpimy do wyboru konkretnych produktów finansowych powinniśmy określić budżet, jaki możemy przeznaczyć na inwestycje. Warto podkreślić, że nie musimy jednorazowo angażować znacznych środków, które mogłyby poważnie uszczuplić nasze zasoby lub zagrozić płynności finansowej. Nawet niewielka kwota rzędu 250 zł  odkładana co miesiąc , może w dłuższej perspektywie przynieść znaczną sumę, wynoszącą kilkaset tysięcy złotych, która ułatwi naszemu dziecku start w dorosłe życie.

Im wcześniej zaczniemy oszczędzać, tym większe środki możemy zgromadzić. Ważne jest by działać systematycznie. Na naszą korzyść działać będzie mechanizm procentu składanego, który sprawia, że zyski wypracowane przez nasze oszczędności dopisywane są do kapitału i zwiększają sumę środków przynoszących dochód w kolejnych okresach.

Wypłata wypracowanych zysków następuje w momencie dożycia przez dziecko określonego w polisie wieku. Zaletą tego ubezpieczenia jest to, że w przypadku śmierci rodzica, który zobowiązał się do opłacania składki, ubezpieczyciel przejmuje na siebie ten obowiązek a w niektórych wariantach wypłaca dziecku comiesięczną rentę do końca trwania umowy ubezpieczenia, czyli do momentu kiedy zgodnie z umową wypłaci dziecku umówione świadczenie.